Lista podopiecznych

Fundacja ma aktualnie ponad kilkuset podopiecznych potrzebujących Państwa pomocy, a wśród nich (osoby które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych) znajdują się:

  1. Antoniuk Michał, ur. 1979r.,
    amputacja prawego podudzia, proteza prawego podudzia.

  2. Bartkowiak Aleksandra, ur. 1992r.,
    Wrodzona malformacja tętniczo-żylna mięśni twarzy; operacja usunięcia anomali twarzy.

  3. Bartnikowska Maria, ur. 1951r.,
    stwardnienie rozsiane; rehabilitacja

  4. Barzak Marta, ur. 1982
    przewlekła mocznica tj. zaostrzone przewlekłe odkamieniczkowe zapalenie nerek.

  5. Bąba Adam, ur. 1989r.,
    padaczka lekooporna- niezbędna rehabilitacja.

  6. Bąba Krzysztof, ur. 1991r.,
    porażenie mózgowe; rehabilitacja.

  7. Chmielewski Tomasz, ur. 1973r.,
    porażenia centralnego układu nerwowego (porażenia czterokończynowego)- niezbędny wózek inwalidzki.

  8. Chrzan Bartosz, ur. 2002r.,
    dziecięce porażenie mózgowe, epilepsja; rehabilitacja.

  9. Chuderska Wiktoria, ur. 2008r.,
    wada wrodzona rąk., potrzebna operacja.

  10. Czaja Dariusz , ur. 1973r.,
    wypadek - upadek z wysokości na wystające pręty - złamania kręgosłupa, paraliż; rehabilitacja.

  11. Czerniak Daniel, ur. 1997r.,
    padaczka, encefalopatia; rehabilitacja.

  12. Dawidziuk Grzegorz, ur. 1949r.,
    niewidomy od 2002r.; rehabilitacja.

  13. Dąbrowska Martyna, ur. 2003r.,
    porażenie mózgowe; rehabilitacja.

  14. Dobrzyniecki Rafał, ur. 1974r.,
    nowotwór kości, amputacja prawego podudzia; proteza nogi.

  15. Drzewaszewski Mateusz, ur. 2000r.,
    dziecięce porażenie mózgowe; rehabilitacja.

  16. Flis Kamila, ur.2002r.,
    retinoblastoma prawej gałki ocznej- niezbędna rehabilitacja.

  17. Flis Łukasz , ur. 2003r.,
    dysplasja oskrzelowa płucna, retinopatia przepuklina pachwinowa i pępkowa, opóźniony rozwój psychoruchowy; leczenie i rehabilitacja.

  18. Gasiński Mateusz, ur. 1996r.,
    cukrzyca typu I insulinozależną; rehabilitacja.

  19. Gepert Henryk, ur. 1960 r.
    utrata kończyny dolnej, potrzeba proteza.

  20. Gołąbowicz Arkadiusz, ur. 1983r.,
    niedowład spastyczny czterokończynowy; operacja.

  21. Gral Michał, ur. 2006r.,
    dziecięce porażenie mózgowe, niedowładem wiotkim czterokończynowym; rehabilitacja.

  22. Gronostaj Arleta, ur. 1991r.,
    choruje na cukrzycę insulinozależną typu I.

  23. Górka Alina, ur. 1962r.,
    martwica jałowa kości udowej lewej - endoproteza totalna; rehabilitacja.

  24. Guzewicz Bartłomiej, ur. 1998r.,
    wrodzona wada kręgosłupa, niedowład kończyny dolnej prawej; rehabilitacja.

  25. Iliminowicz Anna, ur.1996r.,
    choruje na zaćmę obuoczną, autyzm wczesnodziecięcy - iezbędne specjalistyczne leczenie i rehabilitacja

  26. Jaskulska Natalia, ur.1983r.,
    mózgowe porażenie dziecięce-niezbędna rehabilitacja.

  27. Jeżowski Jerzy, ur. 1958 r.
    wypadek na motorze uraz kręgosłupa, potrzebny zakup wózka oraz rehabilitacja.

  28. Jędrych Mateusz, ur. 1986r.,
    encefalopatia mikloniczna z padaczką; wózek elektryczny.

  29. Jon Zbigniew, ur. 1973r.,
    wypadek komunikacyjny - krwotok - niedowład czwórkończynowy; rehabilitacja.

  30. Juchniewicz Żaneta, ur. 1987r.,
    cukrzyca typu I - insulinozależna ; rehabilitacja.

  31. Juszczyk Adrian, ur. 1988r.,
    neuropatia wzrokowa Lebera; zakup specjalistycznego komputera - 18 900 zł.

  32. Kielusiak Oliwia, ur. 2000r.,
    aparat ortopedyczny; rehabilitacja.

  33. Kiszczak Weronika, ur. 2000r.,
    zespół wad wrodzonych ( niedorozwój gałek ocznych, wady kostno-stawowe dłoni, małogłowie, rozszczep podniebienia ); leczenie i rehabilitacja.

  34. Władysława Kobeszko, ur. 1936r.,
    niedokrwienie prawej półkuli mózgu, choroba wieńcowa, napadowe migotanie przedsionków, pieniądze zbierane są na zabiegi rehabilitacyjne, sprzęt rehabilitacyjny, w tym aparat do pomiaru gęstości krwi (INR).

  35. Kołatka Mateusz, ur. 1974r.,
    utrata obydwu kończyn górnych - nieszczęśliwy wypadek; naprawy pogwarancyjne protez kończyn górnych.

  36. Kotaniec Bartosz, ur. 2006r.,
    przepuklina oponowo-rdzeniowa; rehabilitacja.

  37. Kreft Dariusz , ur. 1988r.,
    porażenie mózgowe; leczenie i rehabilitacja.

  38. Kreft Natalia, ur. 1997r.,
    cukrzyca typu I, subkliniczna niedoczynność tarczycy, alergia wziewna; rehabilitacja.

  39. Kucharski Jan, ur. 1948r.,
    cukrzyca, amputacja kończyny; proteza podudzia lewego.

  40. Kukawski Arkadiusz, ur. 1995r.,
    urodził się bez rąk i stóp; protezy kończyn.

  41. Kuśnierz Adam, ur. 2003r.,
    cukrzyca insulinozależna; pompa insulinowa oraz rehabilitacja.

  42. Kwaśniewska Julita, ur. 2005r.,
    wada rozwojowa CUN, wodogłowie; rehabilitacja.

  43. Kwiatkowska Joanna, ur. 1987r.,
    plegia spastyczna, niedowład spastyczny; rehabilitacja.

  44. Linowski Robert, ur. 1975r.,
    dyzartria, niedowład i ataksja prawych kończyn; rehabilitacja.

  45. Łazaronek Michał, ur. 1988r.,
    powypadkowa amputacja lewej kończyny górnej; proteza przedramienia lewego.

  46. Łowżył Krystian, ur. 1993r.,
    porażenie mózgowe, epilepsje; leczenie i rehabilitacja.

  47. Maciejewska Joanna, ur. 1982r.,
    porażenie mózgowe; leczenie i rehabilitacja.

  48. Makowski Jan, ur. 1947r.;
    pęcherz neuronowy, stwardnienie rozsiane; rehabilitacja.

  49. Malak Dariusz, ur. 1996r.,
    dziecięce porażenie mózgowe; niezbędna rehabilitacja.

  50. Malinowski Marcin, ur. 1997r.,
    dziecięce porażenie mózgowe; rehabilitacja.

  51. Marciniak Amanda, ur. 1992r.,
    mózgowe porażenie dziecięce; rehabilitacja.

  52. Maternicka Magda, ur. 1978r.,
    porażenie mózgowe; leczenie i rehabilitacja.

  53. Michałowska Agnieszka, ur. 1981r.,
    amputacja lewej kończyny dolnej; proteza - 40 000 zł.

  54. Młynarska Maja, ur. 2005r.,
    encefalomeningopatia; rehabilitacja.

  55. Mroczyński Jan, ur. 1966r.,
    uraz środkowoczaszkowy - zespół porażenny; rehabilitacja.

  56. Moroz - Nasuro Justyna, ur. 1980 r.,
    porażenie kończyn dolnych, rehabilitacja i sprzęt rehabilitacyjny.

  57. Muchowski Mateusz, ur. 1995r.,
    aftazja, alergia; rehabilitacja.

  58. Naczk Wiktor, ur. 2002r.,
    wada słuchu obustronna pod postacią niedosłuchu zmysłowo-nerwowego dużego stopnia oraz opóźnienie rozwoju mowy dźwiękowej; rehabilitacja.

  59. Nikiel Wiktor , ur. 2007r.,
    hemofilia typu B; rehabilitacja.

  60. Nowakowski Jakub , ur. 1994r.,
    fibroplazja soczewkowa; rehabilitacja.

  61. Os Wojciech, ur. 1971r,
    w wyniku wypadku stracił nogę - potrzebuje naprawy protezy i rehabilitacji

  62. Pacuk Anna, ur. 1973r.,
    Zespół Werding Hoffmana(zanik mięśni); rehabilitacja.

  63. Paterka Krzysztof, ur. 1986r.,
    brak lewej ręki; zakup mioelektrycznej protezy.

  64. Pawłowski Jakub, ur. 2005r.,
    wrodzona wada serca, amputacja kończyny lewej; proteza nogi.

  65. Perkowski Jarosław, ur. 1961r.,
    wypadek komunikacyjny - amputacja kończyn dolnych; Protezy kończyn dolnych.

  66. Pomietło - Kura Beata, ur. 1972r.,
    amputacja pourazowa obu podudzi; protezy podudzi.

  67. Pudzianowski Norbert, ur. 2003r.,
    dystrofia mięśniowa typu Duschenne'a; rehabilitacja.

  68. Ratajczyk Żaneta, ur. 1983r.,
    wypadek komunikacyjny - amputacja kończyn; Proteza nogi prawej.

  69. Ratkowska Sylwia, ur. 1998r.,
    dziecięce porażenie mózgowe; rehabilitacja.

  70. Renecka Ingrid, ur. 2004r.,
    dziecięce porażenie mózgowe; rehabilitacja.

  71. Robak Jakub, ur. 1998r.,
    porażenie mózgowe - niedowład spastyczny; rehabilitacja.

  72. Robak Konrad, ur. 1998r.,
    porażenie mózgowe - niedowład spastyczny; rehabilitacja.

  73. Rona Paweł , ur. 1997r.,
    porażenie mózgowe; leczenie.

  74. Rudnik Katarzyna, ur. 1995r.,
    retinopatia wczesniacza; leczenie i rehabilitacja.

  75. Sebastian Justyna, ur. 1976r.,
    zespół Devica; rehabilitacja.

  76. Sierocka Marta, ur. 1989r.,
    potrącona na pasach przez samochód, znaczny stopień niepełnosprawności; potrzebna rehabilitacja.

  77. Skrzypczak Dawid, ur. 2005r.,
    niewydolność nerek; rehabilitacja.

  78. Skurnóg Dorota, ur. 1979r.,
    Porażenie kończyn dolnych i lewej kończyny górnej; wymagana rehabilitacja.

  79. Sobisz Rafał, ur. 1990r.,
    niedowład czterokończynowy-spastyczny po urazie czaszkowo-mózgowym; leczenie i rehabilitacja.

  80. Sobisz Tomasz, ur. 1983r.,
    dziecięce porażenie mózgowe, niedowład czterokończynowy; rehabilitacja.

  81. Stachniuk Adam, ur. 1994r.,
    ślepota wcześniacza obuoczna; maszyna Braill'a.

  82. Stachowicz Rafał, ur. 1986r.,
    wypadek komunikacyjny - amputacja kończyny; proteza nogi.

  83. Stachyra Dariusz, ur. 1995r.,
    dziecięce porażenie mózgowe, ślepota; wózek i sprzęt rehabilitacyjny.

  84. Strzałek Karolina, ur. 1989r.
    skolioza, cukrzyca; rehabilitacja.

  85. Szczepaniak Piotr, ur. 2006r.,
    Zespół Downa, opóźniony rozwój psychomotoryczny, wada serca; rehabilitacja.

  86. Mirosław Szczepański, ur. 1957r.,
    Zniedokrwienie prawej półkuli mózgu, choroba wieńcowa, napadowe migotanie przedsionków, pieniądze zbierane są na zabiegi rehabilitacyjne,sprzęt rehabilitacyjny, w tym aparat do pomiaru gęstości krwi (INR)

  87. Szmyt Jakub, ur. 2003r.,
    cukrzyca typu I; potrzebna rehabilitacja.

  88. Sztuczka Mateusz, ur. 2002 r.,
    chłopiec po przeszczepie szpiku kostnego, zespół suchego oka, światłowstręt, potrzebny inhalator.

  89. Trocha Karolina, ur. 1993r.,
    od urodzenia brak prawego przedramienia- niezbędna proteza bioelektryczna przedramienia prawego.

  90. Tyndzik Kamil, ur. 1992r.,
    mózgowe porażenie dziecięce; rehabilitacja.

  91. Wielgus Przemysław, ur. 1984r.,
    wodogłowie- niedowład kończynowy po usunięciu guza rdzenia przedłużonego w 2009r. po leczeniu ropnia mózgu- przewlekłe wysiękowe stany zapalne stawów- niezbędne indywidualne zabiegi fizjoterapeutyczne z wykorzystaniem metod PNF; terapia manualna, turnusy rehabilitacyjne; zakup sprzętu rehabilitacyjnego, w tym łóżka pionizującego.

  92. Wołoszczak Błażej, ur. 1997r.,
    padaczka lekooporna; zakup wszczepiennego stymulatora nerwu błędnego.

  93. Zaręba Aneta, ur. 1974r.,
    nowotwór narządów hormonalnych - przeszła 11 operacji; rehabilitacja.

  94. Zieliński Wiktor, ur. 2006r.,
    wrodzony niedorozwój kości udowej prawej; rehabilitacja.

  95. Zwierzchlewski Marcin, ur. 1980 r.
    mózgowe porażenie dziecięce, wymagana rehabilitacja

  96. Żmudzin Jerzy, ur. 1949 r.
    w 2011 amputacja prawej kończyny dolnej w wyniku niedokrwienia i zakrzepu tętnic podudzia, potrzebna proteza.

Darczyńcy proszeni są o dokonywanie wpłat na nr konta fundacji
MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
z dopiskiem - dla ''imię i nazwisko podopiecznego''

 

81-535 Gdynia, ul. Płocka 5A, tel./fax (058) 663-81-41, fundacja@pomozity.org, nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273 
Copyright © 2004 Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". 

Informujemy, że nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz aby jak najlepiej dostosować treść do Twoich upodobań. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz zgodę na ich stosowanie. Możesz w każdej chwili dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów na stroniePolityka prywatności.